×
خانه » مقالات » راه حل های بر قراری امنیت در وردپرس
۰۸ مهر ۱۳۹۸

راه حل های بر قراری امنیت در وردپرس

وردپرس یکی از سیستم های طراحی سایت و مدیریت وب سایت است. ایجاد امنیت در وردپرس یکی از مهم ترین دغدغه های افراد می باشد.یکی از قوی ترین سیستم های مدیریت وب سایت در کل جهان وردپرس می باشد. اگر شما نیز از این سیستم برای سایت خود استفاده می کنید. به شما توصیه می کنیم که حتما این مقاله را مطالعه کنید.
روش های بسیاری برای ایجاد امنیت در وردپرس وجود دارد که ما چندین نمونه از مهم ترین آنها را بیان می کنیم تا شما یک وبسایت خوب داشته باشید و احساس امنیت برای وب سایت خود داشته باشید.

نام کاربری admin را تغییر دهید

یکی از بزرگترین اشتباهات در طراحی سایت وردپرس که اتفاق می افتد این است که از همان پیش فرض اولیه برای نام کاربری یعنی admin استفاده می کنند. این کار باعث به خطر افتادن امنیت سایت شما می شود. برای ایجاد بیشتر امنیت در وردپرس بهتر است از یک نام کاربری دیگر که عامه نیست استفاده کنید. شما می توانید نام کاربری برای ورد به سایت را هر چه دوست دارید بگذارید و برای دید کاربران یک نام سوم انتخاب کنید.

امنیت سایت وردپرس

از پسورد سخت استفاده کنید

یکی دیگر از روش های امنیت در وردپرس ایجاد پسورد سخت می باشد. بسیاری از طراحان وبسایت برای راحتی خود و فراموش نکردن پسوردف از پسوردهای آسان استفاده می کنند که این خطر بسیار بزرگی برای امنیت سایت شما می باشد. پسورد های آسان برای هکرها بسیار محبوب هستند و به سرعت آنها را هک می کنند.

پسورد سخت

احراز هویت دو مرحله ای

یک قابلیت خوبی که وردپرس دارا می باشد. استفاده از احراز هویت دو مرحله ای که از حملات هکر ها جلوگیری می کند و باعث امنیت هر چه بیشتر وبسایت شما می شود. برای استفاده از احراز هویت دو مرحله ای بهتر است از افزونه وردپرسی wordfence Security استفاده کنید.

به افراد مطمئن دسترسی دهید

با داشتن پسورد سخت و احراز هویت بالا باز هم خطر سایت شما را تحدید می کند. دسترسی دادن به نویسندگان متعدد باعث می شود تا آنها بتوانند نا امنی در سایت شما به وجود آورند و مشکلاتی را برای شما ایجاد کنند. برای برقراری امنیت بیشتر در وردپرس سعی کنید به افراد مطمئن دسترسی دهید و اجازه ندهید افراد متعدد به سایت شما دسترسی داشته باشند.

Wp-config.php و .htaccess را پنهان کنید

یکی از روش های برقراری امنیت در وردپرس پنهان کردن فایل های نام برده در بالا می باشد. شما با پنهان کردن این فایل ها می توانید کمتر در معرض تهاجم هکرها قرار بگیرید. برای پنهان کردن این فایل ها می توانید از افزونه های وردپرس استفاده کنید که بسیار کارامد هستند. یکی از بهترین افزونه های وردپرس که از طریق آن می وتانید فایل های بالا را پنهان کنید yoast seo می باشد.

فعال کردن کلیدهای امنیتی وردپرس

از دیگر روش های برقراری امنیت در وردپرس این است که از کلید های امنیتی وردپرس برای احراز هویت استفاده کنید، این کار باعث می شود تا از کوکی ها و رمزهای سیستم شما محافظت شود. بسیاری از افراد استفاده از کلیدهای امنیتی وردپرس برای احراز هویت را با سیستم رندوم اشتباه می گیرند در حالی که چنین نیست و این کار به منظور محافظت از کوکی ها صورت می گیرد. برای استفاده کردن از کلیدهای امنیتی در وردپرس برای احراز هویت می توانید تغییراتی را در wp-config.php صورت دهید.

ویرایشگر فایل ها را غیر فعال کنید

برای برقراری امنیت بیشتر در وردپرس حالت ویرایشگر در وردپرس غیرفعال کنید. در صورت غیر فعال نکردن این ویرایشگر هکری که به سایت شما دسترسی پیدا کند می تواند به کدهای شما دسترس پیدا کند و آنها را دستکاری کند. این کار سایت شما را به صورت کامل به خطر می اندازد.

امنیت وردپرس

برای وارد شدن محدودیت ایجاد کنید

یکی دیگر از روش هایی که برای امنیت توصیه می شود ایجاد محودیت در وارد شدن می باشد. هکرها هنگام وارد شدن به سایت شما چندین پسورد و نام کاربری را استفاده می کنند تا به نتیجه برسند برای جلوگیری از این کار شما می توانید آدرس سایت خود را برای لاگین شدن تغییر دهید و محدودیت تعریف کنید برای دفعات وارد کردن پسورد، بهترین افزونه ها برای انجام این کارها Protect wp admin و Btute Force Login Protection می باشند.

برقراری امنیت در وردپرس با XML-RPC

این سیستم در واقع یک رابط کاربری است که برای ایجاد کردن آن باید زمان زیادی را صرف کنید که این کار توسط افزونه های زیادی صورت می گیرد. یکی از مهم ترین نکاتی که درباره این سیستم باید بدانید این است که برای کار کردن با این سیستم باید تسلط بسیار زیادی به آن داشته باشید در غیر این صورت ممکن است خطراتی سایت شما را تهدید کند.

از شرکت های هاست معتبر خرید کنید

بی شک یکی از بهترین روش ها برای برقراری امنیت در وردپرس را می توان استفاده از هاست های مطمئن دانست، در صورتی که هاست استفاده شده توسط شما دارای امنیت کافی نباشد ممکن است به صورت مستقیم هاست شما مورد حمله قرار گیرد و به این ترتیب وب سایت شما هک شود و اطلاعاتتان از بین برود و یا تغییر کند.

هاست معتبر

برای برقراری امنیت در وردپرس به روز باشید

یکی دیگر از بهترین روش های برقراری امنیت در وردپرس به روز بودن می باشد، نرم افزار وردپرس به صورت مداوم در حال دیباگ شدن می باشد و باگ هایی که در آن وجود دارد و ممکن است از طریق آن ها به وب سایت شما نفوذ شود در حال رفع شدن می باشد، بنابراین می توانید با به روز کردن نرم افزار وردپرس اقدام به برقراری امنیت دروردپرس کنید و به این ترتیب از حملات هکرها در امان باشید.

از قالب ها و افزونه های مطمئن استفاده کنید

یکی از مهم ترین روش ها برای ایجاد امنیت در سایت استفاده از قالب ها و افزونه های مطمئن می باشد. یکی از روش های محبوب برای هکرها قالب ها و افزونه های غیر استاندارد می باشد. شما با استفاده از قالب های معتبر می توانید سایتی امن داشته باشید. در صورت رعایت این موارد سایت شما دارای امنیت بالا می باشد و به هیچ عنوان مورد حمله قرار نمی گیرد.

تیم مدیریت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *