×
خانه » مقالات » سئو چیست و چه کاربردی دارد؟
۰۴ مهر ۱۳۹۸

سئو چیست و چه کاربردی دارد؟

سئو چیست؟

SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization است، سئو افزایش کمیت و کیفیت ترافیک، وب سایت شما از طریق نتایج موتور جستجوی ارگانیک است.

احتمالاً صدها  بار شنیده اید که بهینه سازی موتور جستجو (SEO) یک ابزار مهم برای بازاریابی دیجیتال است، اما حتی اگر درک درستی از آنچه در پی آن است، داشته باشید، هنوز هم ممکن است درک کاملی از این موجود پیچیده و چند وجهی نداشته باشید.

سئو از چندین عنصر مختلف تشکیل شده است و دانستن اینکه آن چیست و چگونه کار می کنند و مهم است که بدانیم چرا SEO بسیار اهمیت دارد. به طور خلاصه، سئو مورد توجه است زیرا باعث می شود وب سایت شما قابل مشاهده تر باشد و این یعنی ترافیک بیشتر و فرصت های بیشتر برای تبدیل چشم انداز به مشتریان.

دنیای بهینه سازی موتورهای جستجو پیچیده و در حال تغییر است، اما شما می توانید اصول آن  را به راحتی درک کنید و حتی مقدار کمی از دانش SEO می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

سئو

کلمات کلیدی دقیقاً چیست؟

کلمات کلیدی، کلمات و عباراتی هستند که کاربران برای یافتن مطالب آنلاین از آنها استفاده می کنند و شرکت ها می توانند از آن استفاده کنند تا با مشتریانی که به دنبال محصولات و خدمات  هستند ارتباط برقرار کنند.

هنگام تحقیق در مورد کلمات کلیدی، مهم است که به دنبال کلماتی باشید که میزان جستجوی بالایی دارند و رقابت زیادی را دارا هستند. همچنین می توانید از کلمات کلیدی برای بهینه سازی همه عناوین، نشانی های اینترنتی و سایر عناصر SEO در صفحه خود استفاده کنید.

 محتوا

محتوا بخش مهمی از SEO است شما برای دسترسی و جذب مخاطبان از آن استفاده می کنید. محتوا امروزه باید آموزشی، جالب، مرتبط، جذاب و اشتراکی باشد. محتوا به اشکال مختلفی ارائه می شود ، از جمله:

  • محتوای صفحه وب
  • فیلم های
  • وبلاگها
  • اینفوگرافی
  • پادکست ها
  • Whitepapers و کتاب های الکترونیکی
  • پست های رسانه های اجتماعی
  • لیست های محلی

 

سئو of- page

سئو خارج از صفحه شامل شیوه های بهینه سازی خارجی است که بیرون از سایت شما کارهایی انجام می شود. تکنیک اصلی مورد استفاده برای سئو خارج از صفحه، ایجاد بک لینک است زیرا لینکهای با کیفیت به سایت شما از سایتهای خارجی به موتورهای جستجو می گویند، سایت شما با ارزش و با کیفیت است و به سایت شما رتبه می دهد.

تاکتیک های زیادی برای ایجاد بک لینک وجود دارد و برخی از بهترین روش های فعلی شامل وبلاگ نویسی میهمان، ایجاد تعداد زیادی اینفوگرافی در انجمن ها و سایت های دیگر است که به اشتراک گذاشته می شود.

سئو محلی

جستجوگرهای محلی از اهمیت بیشتری برخوردار هستند زیرا بیشتر افراد از دستگاه های تلفن همراه برای جستجو استفاده می کنند. این روزها 57٪ از کل جستجوها از طریق تبلت و تلفن های هوشمند انجام می شود و نیمی از این جستجوها دارای هدف محلی هستند. در کنار استفاده از کلمات کلیدی محلی، سایر شیوه های محلی SEO شامل فهرست دایرکتوری ها، ایجاد صفحات خاص برای سایت شما و ایجاد صفحات برای مشاغل شما در Google My Business  و Google Maps می باشد.

بازاریابی موتور جستجو

بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) به تلاشهای بازاریابی پولی اشاره دارد و شامل مواردی مانند تبلیغات بومی، Google AdWords  تبلیغات رسانه های اجتماعی، پرداخت به ازای هر کلیک و سایر موارد است. اگرچه SEM معمولاً مؤلفه اصلی یک استراتژی جامع سئو نیست، اما جایگاه خودش را دارد زیرا می تواند به شما در رسیدن به مخاطبان جدید و بسیار هدفمند کمک کند.

دید و رتبه بندی

هرچه در صفحه نتیجه موتور جستجو (SERP) رتبه بالاتری داشته باشید ، احتمال دیده شدن شما و کلیک کردن به سایت شما  بیشتری است. هرچه تلاشهای سئو شما موثرتر باشد، رتبه شما بالاتر خواهد بود و دیده شدن شما نیز بهتر خواهد بود، به ویژه وقتی بفهمید که یک چهارم از کاربران وب هرگز بر سر اولین SERP کلیک نمی کنند.

ترافیک وب

افزایش ترافیک وب یکی از اهداف اصلی سئو است و شما هنگام افزایش دید و رتبه بندی، ترافیک را افزایش می دهید. این موضوع را برای لحظه ای در نظر بگیرید: تقریبا 33٪ از کلیک ها به رتبه اول می روند و پنج لیست اول بیش از 75٪ از کلیک ها را به دست می آورند.

قدرت

مفهوم اقتدار در سئو نسبتاً جدید است، اما برای موتورهای جستجو اهمیت بیشتری پیدا می کند زیرا برای کاربران وب اهمیت بیشتری دارد. در اصل ، اقتدار بدان معنی است که وب سایت شما قابل اعتماد ، با کیفیت بالا ، مرتبط است و چیزی برای ارائه دارد. هرچه سایت شما اقتدار بیشتری داشته باشد، رتبه شما بالاتر خواهد بود و چشم انداز بیشتری برای اعتماد به برند شما خواهد بود.

ایجاد یک تجربه بهتر برای بازدید کننده

یکی دیگر از دلایل مهم SEO به این دلیل است که شما تولید محتوای خوب، سئو داخلی و خارجی انجام می دهید تا مورد توجه کاربران قرار بگیرید. پس بهتر است تحقیق کنید که کاربران چه چیز هایی را بیشتر دوست دارند و چه چیزهایی در سایت باعث می شود تا کاربر در سایت ما بیشتر بماند. با این کار بازدید کننده برند شما را می شناسد و در سایت شما ماندگار می شود.

سرعت سایت

تقریبا 50٪ از مصرف کنندگان انتظار دارند که یک صفحه در عرض دو ثانیه بارگیری شود و هرچه مدت زمان باز شدن صفحه  بیشتر باشد، نارضایتی کاربران بیشتر شده و سایت شما ر زودتر ترک می کنند.

SEO می تواند به شما در ایجاد روابط بهتر با مخاطبان خود، بهبود تجربه مشتری، افزایش اقتدار شما، هدایت افراد بیشتر به سایت شما کمک کند، به شما امتیاز بیشتری برای رقابت و افزایش کاربر می دهد، این یعنی فروش بیشتر، مشتریان وفادارتر و بیشتر.

تیم مدیریت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *